Basmallah

Verslag

Stichting Bekeerling organiseerde op 26 maart in samenwerking met Stichting Moskee Almohsinin een Bekeerlingenavond. Na weken van goede en spannende voorbereidingen was het moment aangebroken: dit geweldige evenement waarop geïnteresseerden en ‘nieuwe moslims’ elkaar ontmoeten, naar lezingen luisteren, ervaringen uitwisselen, inspiratie opdoen, of gewoon gezellig samenkomen ging van start. We hebben gekozen voor de locatie Oosterhout, omdat twee vrijwilligers uit die regio erom verzochten én omdat de Moskee zich geroepen voelde om een dergelijke activiteit te organiseren voor bekeerlingen. Wij hebben later vernomen dat de Imam in een eerdere vrijdagspreek kritiek uitte op de lokale moslimgemeenschap. Zij zouden hun verantwoordelijkheden jegens nieuwe bekeerlingen verwaarlozen: vooral na de eerste dagen waarin de bekeerlingen met open armen worden verwelkomd, maar een dag later alweer vergeten zijn.

Op deze avond vonden verschillende leuke en kennisrijke activiteiten plaats voor moslims én niet-moslims. Iedereen was op deze avond welkom en gezien de getoonde interesse van onze leden beloofde het een mooie dag te worden! Met de Gunst van Allah is deze bekeerlingenavond uitgegroeid tot een groot succes! De Bekeerlingenavond werd bezocht door honderden geïnteresseerden. Een aantal bezoekers heeft tijdens de avond zelf of een dag ervoor de shahada afgelegd. Bij deze feliciteren wij onze nieuwe moslims nogmaals en heten wij ze een warm welkom in Islam! We hebben vernomen dat ook twee andere zusters de Islam binnenkort zullen omarmen -moge Allah ons allemaal standvastig maken-.

Wij waren erg ontroerd om te zien hoeveel bekeerlingen en hun (niet-moslim) familieleden aanwezig waren. Het waren namelijk niet alleen bezoekers uit omgeving Oosterhout die waren gekomen. Het was opvallend dat er ontzettend veel mensen de moeite hebben genomen om uren te reizen voor deze Bekeerlingenavond. Geïnteresseerden uit verschillende steden en kleine dorpen waren aanwezig. We hebben op verschillende gebieden activiteiten ontplooid: wat ontspanning en gezelligheid door middel van bijvoorbeeld suikerspinnen, baklava en een quiz, een hartverzachter via de woorden van Mohammed Abu Dawood, en een vraag- en antwoord sessie specifiek voor niet-moslims en bekeerlingen onder leiding van Ridouane Abu Abdirrahman. Tussendoor hebben we goed gegeten en bijgepraat, contacten gelegd met elkaar en wat korte interviews gehouden. Kort, omdat de planning helaas wat uitliep. Aan het eind ontving iedereen een mooie, rijk gevulde goodiebag. Dat is een verbeterpunt voor de volgende keer: wat strakker de tijd bijhouden, zodat het niet te laat wordt voor iedereen.

Aan het einde van de avond en in de afgelopen dagen hebben verschillende mensen ons aangesproken en lovende woorden gesproken over de Bekeerlingenavond. De boodschap was heel duidelijk: we moeten dit soort Bekeerlingenavonden vaker houden! Vooral de open sfeer waarin alles mocht worden gezegd en gevraagd werd gewaardeerd, en het feit dat alhoewel bijna alle bezoekers moslims zijn, het toch fijn is om een hart onder de riem te steken van mensen die soms haast de enige moslim in hun omgeving zijn.

Wij vragen Allah om onze harten te zuiveren, ons dichter bij Hem te brengen en om de Dawah te laten groeien. We vragen Allah om beide besturen (Stichting Bekeerling en Stichting Moskee Almohsinin), de vrijwillig(st)ers, donateurs en bezoekers van de bekeerlingenavond rijkelijk te belonen.

Houd onze Facebook pagina in de gaten! Binnenkort zullen de fotoreportages en videoverslagen daarop verschijnen.

 

 

 

 • Titel activiteit: Bekeerlingenavond
 • Spreker: Mohammed Aboe Dawood
 • Datum: zaterdag 26 maart 2016
 • Tijd: 18:30 – 21:30
 • Organisatie: Stichting Bekeerling & Stichting Moskee Almohsinin
 • Adres: Beneluxweg 99 – 4904 SJ Oosterhout
 • Plaats: Oosterhout
 • Doelgroep: Iedereen (mannen & vrouwen, uiteraard in gescheiden ruimtes)
 • Entree: gratis
 • Contact:  Stichting BekeerlingStichting Moskee Almohsinin

 

Planning:

 • 18:30: Inloop
 • 19:00: Het Magrib-gebed
 • 19:10: Lezing: Handvatten voor de bekeerling
 • 19:30: Vraag en antwoord Sessie
 • 19:50: Hapjes en drankjes
 • 20:20: Het Isha-gebed
 • 20:30: Kort woordje over Stichting Bekeerling & Shahadamoment
 • 20:40: Quiz met prijsvragen
 • 21:00: Gezamenlijk etentje & afsluiting

 

Overig:

Sponsoren:

sponsoren

Mohsinin Bekeerlingendag V2